17 Ocak 2018, Çarşamba
Hukuki Haberler
Anasayfa » 2014 » Haziran

Aylık Arşiv: Haziran 2014

2014 Yediemin Ücret Tarifesi

RESMİ GAZETE Sayı : 28996 Adalet Bakanlığından: ADALET BAKANLIĞINA AİT DEPO VE GARAJLARDA MUHAFAZA EDİLEN MAHCUZ MALLAR İÇİN ALINACAK ÜCRET TARİFESİ HAKKINDA TEBLİĞ Amaç ve kapsam MADDE 1 – (1) İcra dairelerince haczedilen ve Adalet Bakanlığının depo ve garajlarında muhafaza edilen mahcuz mallar için alınacak ücret hususunda bu Tebliğ hükümleri ... Devamını Oku »

2014 Yargı Harçları

2014 Yargı Harçları A) Mahkeme harçları:  (6217 sayılı Kanunun 13 üncü maddesi ile değişen fıkra. Yürürlük:14/4/2011) Hukuk, ceza ve ticaret davalarıyla, idari davalarda ihtilafsız yargı konularında, Anayasa Mahkemesine bireysel başvurularda ve icra tetkik mercilerinde I- Başvurma harcı:  Dilekçe veya tutanakla dava açma veya davaya müdahale veya tevdi mahallinin tayini, ihtiyati ... Devamını Oku »

Türkiye’deki hukuk öğretimi

“Türkiye’deki hukuk öğretimi bir felakete doğru gidiyor” İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan öğrenciler diplomalarını çoşkuyla kutlanan bir törenle aldılar. Törende konuşan Fakülte Dekanı Adem Sözüer Hukuk Fakültesi sayısındaki kontrolsüz artışa dikkat çekti. Avukatlıkların çalışma koşulları ve ekonomik koşullarını düzeltilmesini istedi. Ve bir başka kaygısı ise avukatlık sınav sisteminde yapılan ... Devamını Oku »

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates