18 Ocak 2018, Perşembe
Hukuki Haberler
Anasayfa » Yönetmelikler » Astsubay Meslek Yüksek Okulları Yönetmeliği Değişikliği

Astsubay Meslek Yüksek Okulları Yönetmeliği Değişikliği

Millî Savunma Bakanlığından:

ASTSUBAY MESLEK YÜKSEK OKULLARI YÖNETMELİĞİNDE

DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 16/10/2003 tarihli ve 25261 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Astsubay Meslek Yüksek Okulları Yönetmeliğinin 63 üncü maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“MADDE 63 – Öğrenciler; 27/7/1967 tarihli ve 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanununun 115 inci maddesi uyarınca, intibak eğitimi başlangıcından itibaren ikinci sınıfın Temmuz ayının son gününe kadar olan sürede okul masraflarını ödemeleri kaydıyla ve başka bir şart aranmaksızın okuldan çıkabilirler. Yapılan hesaplamada masraflar, sarf tarihinden tahsil tarihine kadar geçen süre için kanuni faizi ile birlikte hesaplanır. Bu dönem içerisinde 18 yaşını tamamlayan öğrenciler kendi müracaatları ile tamamlamayan öğrenciler ise velilerinin muvafakati ile okuldan çıkabilirler. Bu süreyi geçirdikten sonra öğrenciler, yapılan masrafları ve kanunî faizlerini ödeseler de okuldan çıkamazlar.”

MADDE 2 – Maliye Bakanlığı, Sayıştay ve Yüksek Öğretim Kurulunun görüşleri alınarak hazırlanan bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Millî Savunma, İçişleri, Millî Eğitim ile Sağlık Bakanları birlikte yürütür.

Aranan Kelimeler:

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates