19 Ocak 2018, Cuma
Hukuki Haberler
Anasayfa » Boşanma Davası

Boşanma Davası

Gaiplik Nedeniyle Evliliğin Feshi Davası Dilekçesi

……. MAHKEMESİNE DAVACI : VEKİLİ : DAVALI : KONU : Gaiplik Nedeniyle Evliliğin Feshi İstemi. AÇIKLAMALAR : 1-) Müvekkilimin eşi …, 8(sekiz) yıl önce Almanya’ya işçi olarak gitmiştir. Müvekkilim, eşinden …/…/… gününden sonra haber alamamıştır. 2-) Müvekkilim bu nedenlerden ötürü 5(beş) ay önce eşi hakkında gaiplik kararı almıştır. Müvekkilimin evliliğin ... Devamını Oku »

Terk Sebebiyle Boşanma Davası Dilekçesi

… MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE DAVACI : VEKİLİ : DAVALI : KONU : Terk nedeni ile boşanma istemidir. AÇIKLAMALAR : 1- Müvekkilimiz karşı taraf ile … yıldan bu yana evlidir. Nüfus kayıtları, …İli, …İlçesi, … Mahallesi, Cilt No; ……., Aile No;……., Sıra No; ……. dadır. Evliliklerinden …ve … isimli …. çocukları bulunmaktadır. ... Devamını Oku »

Evlilik Birliğinin Temelden Sarsılması Nedeniyle Boşanma Davası

… AİLE MAHKEMESİNE DAVACI : VEKİLİ : DAVALI : KONU : Evlilik birliğinin temelden sarsılması nedeni ile boşanma talebinden ibarettir. AÇIKLAMALAR : 1- Davacı müvekkil ile davalı eşi …/…/… tarihinde evlenmişlerdir. Evlikten itibaren … ilinde yaşamaktadırlar. Ancak evlilikten bu zamana kadar aralarında daimi olarak şiddetli kavgalar baş göstermiştir. Taraflar hiçbir ... Devamını Oku »

Hayata Kast ve Pek Fena Muamele Nedeniyle Boşanma Davası

… AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE DAVACI : VEKİLİ :Av. DAVALI : KONU : Pek fena muamele nedeniyle boşanma ve nafaka isteminden ibarettir. AÇIKLAMALAR : 1- Müvekkilimiz davalı ile .. yıldır evlidir. Evlilik nüfus kayıtları ……. İli, …….İlçesi,……. Mahallesi, …….Cilt No, ……. Sayfa No ve……. Kütük Sıra Nodadır. Evliliklerinde ……. isimli … ... Devamını Oku »

Ayrılık Süresinde Barışmama Nedeniyle Boşanma Dilekçesi

……. AİLE MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİNE DAVACI : VEKİLİ : DAVALI : KONU : Şiddetli Geçimsizlik Nedeniyle Boşanma İstemidir. AÇIKLAMALAR : 1-) Müvekkilim davalı ile …/…/… tarihinde evlenmiştir. Bu evliliklerinden … isimli çocukları olmuştur. 2-) Müvekkilim ile eşi arasında evliliğin başından beri şiddetli geçimsizlik mevcuttur. Bu nedenle Ayrılık Davası açılmış ve ... Devamını Oku »

Ayrılık Kararı Verilmesine İlişkin Dilekçe

……. AİLE MAHKEMESİNE DAVACI : VEKİLİ : DAVALI : KONU : Ayrılık Kararı Verilmesi İstemidir. AÇIKLAMALAR : 1-) Müvekkilim davalı ile …/…/… tarihinde evlenmiştir. Bu evliliklerinden … isimli çocukları olmuştur. 2-) Davalı iflas etmiş ve bu ekonomik sıkıntılar nedeniyle sürekli müvekkilimle tartışmakta evliliği çekilmez hale getirmektedir. Davalı çocuğuna hiç sevgi ... Devamını Oku »

Şiddetli Geçimsizlik Nedeniyle Boşanma Davası Dilekçesi

İSTANBUL ( ) AİLE MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE DAVACI : VEKİLİ : DAVALI : DAVA : Şiddetli geçimsizlik nedeniyle Boşanma davasıdır. OLAYLAR : 1- Müvekkilem, davalı ile …………..2000 tarihinde evlenmişlerdir. Evliliklerinin ilk dönemlerinde huzurlu ve mutlu bir hayat sürmelerine rağmen, daha sonraki dönemlerde kişilik uyuşmazlığından ve kültür farklılıklarından kaynaklanan sorunlar nedeniyle ... Devamını Oku »

Anlaşmalı Boşanma Protokolü

ANLAŞMALI BOŞANMA PROTOKOLÜDÜR İş bu sözleşme ……….. ile ……… arasındaki Boşanma ve Boşanmanın feri hükümlerine karar verilmek üzere bizzat kendilerince akdedilmiş ve imzalanmıştır.Sözleşmenin hükümleri; 1) Taraflar, …….. tarihinde evlenmişler. Bu evlilikten …. erkek … kız çocukları vardır. Çocuklardan ……. 19.. doğumludur……….19…….. doğumlu ve ……… 19.. doğumludur. 2) Yıllardır ağır aksak ... Devamını Oku »

Zina nedeniyle boşanma davası dilekçesi

……. AİLE MAHKEMESİNE DAVACI : VEKİLİ : DAVALI : KONU : Zina Nedeniyle Boşanma İstemi. AÇIKLAMALAR : 1-) Müvekkilim davalı ile …/…/… tarihinde evlenmiştir. Bu evliliklerinden … isimli çocukları olmuştur. 2-) Müvekkilim … A.Ş.’de mimar olarak çalışmaktadır. Müvekkilim Kazakistan’da yapılacak köprü inşaatı için 2 ay boyunca orada çalışacaktır. Müvekkilim Kazakistan’ ... Devamını Oku »

Boşanmada Karşı Dava Dilekçesi

……. AİLE MAHKEMESİNE DAVALI VE KARŞI DAVACI : VEKİLİ : DAVACI VE KARŞI DAVALI : KONU : Davacının Boşanma İsteminin Reddi İle Davacı Olarak Boşanma İsteminin Kabulü ve Boşanmaya Karar Verilmesi İstemidir. AÇIKLAMALAR : A) CEVAPLARIMIZ : 1-) Müvekkilim eşi ‘Boşanma Davası’ açmıştır. Müvekkilimin evlilikteki geçimsizlikte hiçbir kusuru bulunmamaktadır. Asıl ... Devamını Oku »

Akıl hastalığı nedeniyle boşanma davası dilekçesi

……. AİLE MAHKEMESİNE DAVACI : VEKİLİ : DAVALI : KONU : Akıl Hastalığı Nedeniyle Boşanma İstemi. AÇIKLAMALAR : 1-) Müvekkilim davalı eşi ile …/…/… tarihinde evlenmiştir. Bu evliliklerinden … ve … isimli çocukları olmuştur. 2-) Müvekkilimin eşi bundan … ay önce akıl hastalığına yakalanmıştır. Müvekkilim eşinin tedavisi için elinden geleni ... Devamını Oku »

Boşanma Davası

Boşanma davalarında görevli mahkeme Aile Mahkemeleridir.  Aile Mahkemelerinin bulunmadığı yerlerde boşanma davası Asliye Hukuk Mahmelelerinde açılır. Boşanma davalarında yetkili mahkeme evli çiftin son 6 aydır oturdukları yerdeki Aile Mahkemeleridir.  Aile Mahkemelerinin bulunmadığı yerlerde boşanma davası evli çiftin son 6 aydır oturdukları yerdeki Asliye Hukuk Mahmelelerinde açılır. Devamını Oku »

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates