20 Ocak 2018, Cumartesi
Hukuki Haberler
Anasayfa » Burs Veren Yerler

Burs Veren Yerler

Yurt Dışı Bursları

TEV-BRITISH CHEVENING MÜŞTEREK İNGİLTERE BURSLARI: Türk Eğitim Vakfı, 1990 yılından bu yana British Chevening ile İngiltere’de master öğrenimi için müşterek burs vermektedir. Bursiyerlerin okul ücretleri British Chevening, yaşam giderleri ise TEV tarafından karşılanmaktadır. Burs verilen alanlar; Mühendislik, Ekonomi, İşletme ve diğer Sosyal dalları kapsamaktadır. İngiltere’de mastır süresi 1 yıl, öğrenim ... Devamını Oku »

Türkiyede Burs Veren Yerler

1) Abant İzzet Baysal Üniversitesi Araştırma ve Geliştirme Vakfı Başarılı ve maddi durumu yetersiz öğrencilere burs veriliyor. Başvurular eğitim döneminin başında yapılmaktadır. Tel: (0-374) 253 45 11 / 2056 2) Adana Ticaret Odası Sosyal Hizmet Eğitim Vakfı Yüksekokul ve üniversitelerde okuyan ve maddi desteğe ihtiyaç duyan, Adana oturan başarılı öğrencilere ... Devamını Oku »

Üniversitelilere Burs Veren Yerler

İşte üniversiteliler için burs listesi Bir yükseköğretim kurumuna yerleşmeye hak kazanan öğrencileri şimdi burs başvuruları bekliyor. Peki hangi vakıf, kurum ve üniversite burs veriyor. İşte telefon numaraları. AYDA 750 MiLYON YTL BURS VEREN ÜNiVERSiTELER BiLE VAR ÖSS yerleştirme sonuçlarına göre yükseköğretim programına yerleştirilen adayları burs başvuruları bekliyor. Öğrencilere, üniversiteye, bölüme, ... Devamını Oku »

İstanbuldaki Burs Veren Kurum ve Kuruluşlar Listesi

Türkiyede öğrencilere burs veren kurum ve kuruluşın sayıları fazla olmakla birlikte her kuruluşun kendine özgü kıstasları bulunmaktadır. Bazı kuruluşlar öğrencilerin başarı durumunu dikkate alırken, bazı kuruluşlar hem başarılı hem de maddî durumu yetersiz öğrencileri tercih etmektedir. Sportif faaliyetlerle ya da özel yetenek gerektiren alanlarla uğraşan öğrencilere burs veren kuruluşlar da ... Devamını Oku »

YURT, BURS, ÖĞRENİM VE KATKI KREDİSİ BAŞVURULARI

YURT, BURS, ÖĞRENİM VE KATKI KREDİSİ BAŞVURULARI HAKKINDA DUYURU 2009-2010 Öğretim döneminde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavına girerek bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan hazırlık ve birinci sınıf öğrencilerinden yurtlarda barınmak, burs, öğrenim ve katkı kredisi almak isteyen öğrenciler; ÖSYM tarafından sonuçların açıklandığı tarihten itibaren YURTKUR’un www.kyk.gov.tr adresindeki internet sayfasından ... Devamını Oku »

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates