20 Ocak 2018, Cumartesi
Hukuki Haberler
Anasayfa » Hukuk Fıkraları

Hukuk Fıkraları

Müthiş Avukat Fıkrası

Mahkemede bir cinayet davası görülüyordu. Adamın katil olduğu hemen hemen kesindi. Bunu farkeden davalı avukatının aklına bir şeytanlık geldi; “Bayanlar baylar… Hepinize bir sürprizim var!” diyerek saatine baktı… “Tam bir dakika sonra, müvekkilim tarafından öldürüldüğü iddia edilen kişi bu mahkeme salonundan içeri girecek…” Bunun üzerine hakim, seyirciler, bütün kafalar mahkeme ... Devamını Oku »

Çok Güzel Bir Avukat Fıkrası

Avukat hırsızlıkla suçlanan müvekkilini yaratıcı bir savunma ile hapisten kurtarmak istemektedir. Avukat Yargıca hitaben; – “Müvekkilim, arabanın camından içeri sadece kolunu sokup çantayı almıştır. Müvekkilimin kolu, muvekkilimin bizzat kendisi değildir. Sadece bir kol tarafından işlenen bir suç için niye bütün bir kişiyi cezalandırıyorsunuz.” der… Yargıç , gülümseyerek; – “Peki o ... Devamını Oku »

Avukata Göre 2+2

Bilim Adamlari 2+2’nin sonucunu çeşitli Meslek Gruplarına sormayı amaçlayan bir deney yapıyorlarmış, İlk olarak Matematikçiye sormuşlar, Matematikçi; 35-40 arasi denklem kurduktan sonra, 4.00 eder demiş… Sonra Kimyagere sormuşlar, Kimyager; 5-10 tane deney yapıp Kimyasal Testlerden sonra cevabın 3.97 olduğunu, ortalama olarak 4’e tamamlanabileceğini söylemiş, son olarakta Avukata sormuşlar, Avukat; şöyle ... Devamını Oku »

Ünlü avukat Petrocellinin kaybettigi tek dava…

Ünlü avukat Petrocellinin kaybettigi tek dava… Ünlü bir futbolcu karisini oldurmekle suçlaniyordu..Futbolcu yakalanmisti… Ama karisinin cesedi ortada yoktu.. Durusma Amerikan filmlerindeki gibiydi.. Futbolcu sanik sandalyesinde oturuyordu.. Kucak dolusu parayla tuttugu avukati juriyi ikna etmeye ugrasiyordu: “Sayin juri, muvekkilimin sucsuz olduguna yurekten inaniyorum.. Buna az sonra sizler de inanacaksiniz.. Neden mi? ... Devamını Oku »

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates