20 Ocak 2018, Cumartesi
Hukuki Haberler
Anasayfa » Tahliye Davası

Tahliye Davası

Esaslı Onarım İhtiyacı Nedeniyle Tahliye Davası Dilekçesi

……. MAHKEMESİNE DAVACI : VEKİLİ : DAVALI : KONU : Kiralananın Esaslı Onarım İhtiyacı Nedeniyle Tahliye İstemidir. AÇIKLAMALAR : 1-) Davalıların murisi …, mülkiyeti müvekkilim …’ye ait olan ve … adresinde bulunan dairede …/…/… başlangıç tarihli kira sözleşmesi gereğince kiracı olarak oturmaktaydı. 2-) Müvekkilime ait olan dairenin ruhsatının yenilenebilmesi içinde ... Devamını Oku »

İktisap Nedeniyle Tahliye Davası Dilekçesi

…. MAHKEMESİNE DAVACI : VEKİLİ : DAVALI : KONU : Kiralananı Yeni İktisap Nedeniyle Tahliye İstemi. AÇIKLAMALAR : 1-) Davalıların murisi …, mülkiyeti müvekkilim …’ye ait olan ve … adresinde bulunan dairede …/…/… başlangıç tarihli kira sözleşmesi gereğince kiracı olarak oturmakta halen aylık …. TL. kira ödemektedir. 2-) Müvekkilim …, ... Devamını Oku »

Kira Sözleşmesine Aykırılık Nedeniyle Tahliye ve Tazminat Davası Dilekçesi

…. MAHKEMESİNE DAVACI : VEKİLİ : DAVALI : KONU : Kira Sözleşmesi Hükümlerine Aykırılık Nedeniyle Tahliye ve …TL Tazminat İstemidir. AÇIKLAMALAR : 1-) Davalı …, mülkiyeti müvekkilim …’ye ait olan ve … adresinde bulunan dairede …/…/… başlangıç tarihli kira sözleşmesi gereğince kiracı olarak oturmakta halen aylık …. TL. kira ödemektedir. ... Devamını Oku »

Kat Mülkiyeti Kanununa Aykırı Hareket Nedeniyle Tahliye Davası

….. MAHKEMESİNE DAVACI : VEKİLİ : DAVALI : KONU : Kat Mülkiyeti Kanununa Aykırı Hareket Nedeniyle Tahliye İstemi. AÇIKLAMALAR : 1-) Davalıların murisi …, mülkiyeti yönetici müvekkilim …’ye ait olan ve … adresinde … Apt.’ında bulunan dairede …/…/… başlangıç tarihli kira sözleşmesi gereğince kiracı olarak oturmakta halen aylık …. TL. ... Devamını Oku »

İşyeri İhtiyacı Nedeniyle Tahliye Davası Dilekçesi

…… MAHKEMESİNE DAVACI : VEKİLİ : DAVALI : KONU : İşyeri İhtiyacı Nedeniyle Tahliye İstemi. AÇIKLAMALAR : 1-) Müvekkilim davalı ile …/…/… tarihinde kira sözleşmesi yapmıştır. Bu sözleşme uyarınca müvekkilime ait … adresindeki … m² dükkanı davalı aylık …TL. kira parası ödemek üzere kiralamıştır. 2-) Müvekkilimin oğlu …, yıldır Almanya’da ... Devamını Oku »

Tahliye Davası

Tahliye davaları Basit yargılama usulüne tabidir. Süresinde cevap verme zorunluluğu yoktur. KİRA SÖZLEŞMESİ ŞEKLİ VE İSPATI: Kira sözleşmelerinde belirli bir şekil şartı yoktur. Kira sözleşmesinin varlığının ispat külfeti davacıya aittir. Kira sözleşmesinde üç konunun ispat edilmesi gerekir: 1-Kira Bedelinin Miktarı 2-Kiranın Başlangıç Tarihi 3- Kira Süresi *Kira bedeli HUMK 288.maddesi ... Devamını Oku »

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates