20 Ocak 2018, Cumartesi
Hukuki Haberler
Anasayfa » Tüketici Hakları

Tüketici Hakları

Kiracının Elektrik Kullanımından Dolayı Sorumluluğu

T.C. YARGITAY HUKUK GENEL KURULU E. 1999/13-849 K. 1999/886 T. 27.10.1999 • ABONE OLMAYAN KİRACININ ELEKTRİK KULLANIMI ( Abone Olmasa Dahi Elektrik Tüketim Bedelinden Fiilen Kullanan Kişinin de Abonenin Yanında Sorumlu Olacağı – Abone Olmadan Elektirik Kullananın Eylemsel Sözleşme İlişkisine Girdiğinin Kabulü ) • KİRACININ ELEKTRİK KULLANIMI ( Abone Olmadan ... Devamını Oku »

Hesap işletim ücretini nasıl geri alabilirsiniz?

Tüketiciler Birliği Ankara Şube Başkanı Hakan Tokbaş, bütün tüketicileri, hesaplarından tahsil edilen yıllık hesap işletim ücretinin iptali için vakit geçirmeden Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri;ne başvurmaya, bankaları ise kanuni dayanağı olmayan hesap işletim ücreti uygulamasından bir an evvel vazgeçmeye çağırdı. Tokbaş, yaptığı yazılı açıklamada, son yıllarda bankaların, karlarını artırmak için yeni ... Devamını Oku »

Tüketici Sorunları Hakem Heyetine Şikayet Dilekçesi

TÜKETİCİ SORUNLARI İLÇE HAKEM HEYETİ BAŞKANLIĞI’NA ŞİKAYET EDEN : VEKİLİ : ŞİKAYET EDİLEN : KONU : Abonelik Sözleşmesinin Süresinde Sonlandırılması İstemidir. AÇIKLAMALAR : 1-) Müvekkilim, …/…/… tarihinde … firması ile televizyon yayını hakkında abonelik sözleşmesi yapmıştır. 2-) Müvekkilim bir süre sonra yayınlarda kalitenin düşmesi nedeniyle yayıncı firmayı uyarmış olmasına rağmen ... Devamını Oku »

Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun

4822 Sayılı Kanun ile Değişik 4077 sayılı TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN Kabul Tarihi:6.3.2003 BİRİNCİ KISIM Amaç, Kapsam, Tanımlar Amaç Madde 1- Bu Kanunun amacı, kamu yararına uygun olarak tüketicinin sağlık ve güvenliği ile ekonomik çıkarlarını koruyucu, aydınlatıcı, eğitici, zararlarını tazmin edici, çevresel tehlikelerden korunmasını sağlayıcı önlemleri almak ve tüketicilerin kendilerini ... Devamını Oku »

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates