14 Aralık 2017, Perşembe
Hukuki Haberler
Anasayfa » Dilekçe Örnekleri » İdare Mahkemesi Kararına İtiraz Dilekçesi

İdare Mahkemesi Kararına İtiraz Dilekçesi

BÖLGE İDARE MAHKEMESİ’NE
Sunulmak Üzere
………………………………… MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

DOSYA ESAS NO :

DOSYA KARAR NO :
……………./…………
İTİRAZ EDEN
DAVACI :
………. ………………….. (TC Kimlik No: ……………..)
Adres: …………………………………….
VEKİLİ :
Av. ……………………. ………………. (TC Kimlik No: …………………………)
Adres: …………………………………………..
Tel:…………………… Fax:……………………
DAVALI :
……………………. …………………………
Adres: ……………………………………..
KONU :
Hukuka aykırı olarak verilen idari para cezasının iptaline ilişkin talebimizin reddine dair verilen kararın bozulması talebidir.
DAVA DEĞERİ :
…………….. TL
AÇIKLAMALAR :

Hukuka aykırı işlemin iptali talebi ile açılan adı geçen davanın reddine ilişkin karar usul ve yasaya aykırıdır. Şöyle ki; sigortalı işe giriş bildirgelerinin ve …. aylık prim bordrolarının verilmemesi idari para cezasını gerektirmediği halde verilen para cezasının iptaline ilişkin davamız reddedilmiştir. Kaldı ki müvekkil ailesiyle birlikte çalışarak, inşaatın hali hazırdaki yarı kısmını yapmıştır.
Sigorta Kurumu müvekkilin özel inşaatında işçi çalıştırıldığını ispat edemediği halde bu cezanın verilmesi usul ve yasaya aykırı iken davanın reddi yerinde değildir. Müvekkilim işçi çalıştırmadığı için de 506 sayılı SSK Kanununun 9. maddesindeki bildirge ve prim bordrolarını vermek zorunda da değildir.
DELİLLER : Her tür delil.
HUKUKİ SEBEPLER : İlgili Mevzuat.
TALEP SONUCU : Yukarıda arz edilen nedenler ve tetkikiniz esnasında ortaya çıkacak sair nedenlerle itirazımızın kabulü ile işbu hükmün bozulmasına karar verilmesini saygıyla talep ederim.
Davacı Vekili
Avukat

Aranan Kelimeler:

2 yorum

  1. Merhabalar,
    yürütmeyi durdurma kararına karşı itiraz dilekçemi Bölge İdare Mahkemesi’ne sunulmak üzere Asliye Hukuk Mahkemesi’ne verebilir miyim?
    Teşekkürler, iyi çalışmalar..

  2. iyi günler ben devlet memuruyum hakkımda verilen cezaya bölge idare mahkemesi kanalıyla itiraz ettim ancak bölge idare mahkemesi cezayı haklı buldu bende bi üst mahkeme olan danıştaya dilekçe verdim ancak temyiz süresi geçtigi için dilekçemi reddettiler..temyiz süresinin geçmeside muhtarlıktan aldıgım tarihe göre temyiz süresi var ancak muhtara geliş tarihi sanırım daha erken yani benim muhtardan aldıgım tarihi degerlendirmemişler..
    bununla ilgili ne yapılabilir eger bilgi sahibi varsa yardımlarınız ıbeklıyorum teşekkurler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates