19 Şubat 2018, Pazartesi
Hukuki Haberler
Anasayfa » Hukuki Haberler » Kadın avukatlardan sütyen isyanı

Kadın avukatlardan sütyen isyanı

Belçika’da cezaevine girişlerinde gardiyanlar tarafından güvenlik kontrolünden geçerken sutyenlerini çıkarmaya zorlanan kadın avukatlar isyan etti.

Hasselt cezaevi yetkilileri ve gardiyanları sutyenlerdeki metal kopça ve tellerin tarama cihazlarından geçerken sorun yarattığında ısrar ediyor.

Ancak Flaman şehrindeki ceza avukatlarının temsilcisi Joseph Rowies, kadın avukatların güvenlik kontrolleriyle ilgili bir sorunlarının olmadığını, fakat ziyaretçi daha güzel olduğunda güvenliğin o kadar hassas hale geldiğine dikkat çekiyor.

Rowies, “Metal dedektörüyle yapılan kontroller güzel genç bir kadın avukat ya da ziyaretçi geldiğinde daha zorlaşıyor nedense ve bu gardiyanları eğlendiren bir olaya dönüşüyor. Önce ayakkabılar, sonra takılara sıra geliyor. Dedektör ötmeye devam ediyor ve sutyenlerin de çıkarılması isteniyor” diyor.

Rowies cezaevi yetkililerin her ay en az bir kadın avukattan bu yönde taciz şikayeti aldığını belirtiyor ve “Güvenlik görevlilerinin yakalarına isimlerinin yazılmasını istedik, ancak bu güvenlik gerekçesiyle reddedildi” diyor.

Belçika cezaevleri genel müdürlüğünden sözcü Laurent Sempot ise iddiaları “abartılı” diye niteleyerek, dedektörleri yeni test ettik. Gayet iyi çalışıyorlar. O cezaevini kadın çalışma arkadaşlarımla birkaç kez ziyaret ettim. Kimseden sutyeninin çıkarılması istenmedi. Cihazı harekete geçiren bir şey ile geçiş yapılamaz. Kurallar böyle” diye konuştu.

Kaynak : http://www.milliyet.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates