17 Ocak 2018, Çarşamba
Hukuki Haberler
Anasayfa » Dilekçe Örnekleri » Trafik Cezasına İtiraz Dilekçesi

Trafik Cezasına İtiraz Dilekçesi

…….NÖBETÇİ TRAFİK MAHKEMESİNE

 

TRAFİK CEZA TUTANAĞINA

İTİRAZ EDEN                      : …………………….T.C. Kimlik No:

ADRES: ………………………………………..

 

KARŞI TARAF                      :…………………VALİLİĞİ / İl Emniyet Müdürlüğü

 

D.KONUSU                             :……………………………  Bölge  Trafik  Denetleme  Şube  Müdürlüğü ekipleri  tarafından    hakkımda    tutulan    ceza   tutanağına itirazların sunulmansa dair dilekçeyi muhtevidir.

 

TEBLİĞ TARİHİ                    :……………………….

 

AÇIKLAMALAR                   :

 

1-Tarafıma ait olan …………………….  plakalı araçla ilgili olarak …………………. Bulvarı otopark önünde ……………… tarihinde saat ……………….. da 56/1-c  maddesi uyarınca ………………………. TL  trafik cezası   tutanağı  tanzim edilmiştir. İş bu tutanak hukuka aykırı olmakla  iptali gerekmektedir.

2-Hakkımdaki  ……………. tarih ve ………….. seri numaralı tutanak, …………….TL miktarlı trafik cezasını içermekte olup, bu tutanak, ……………..  Bölge Trafik Denetleme Şube ekipleri tarafından tanzim edilmiştir.

3-Söz konusu tutanakta; aracın rengi ve tipi marka ve modeli belirtilmemiş aynı zamanda  araç sahibinin imzası kısmı da boş bırakılmıştır. Bununla birlikte tutanak …………….. tarihinde tanzim edildiği halde ………………….. tarihinde tebliğ edilmiştir.

4-Hakkımda tutulan bu tutanağa süresinde itiraz etmekle birlikte tutanağın ve kesilen cezanın bütün hüküm ve sonuçları ile ortadan kaldırılmasını talep etmekteyim.

TALEP SONUCU VE İSTEM: Yukarıda arz ve izah ettiğim nedenlerle,hukuka aykırı olarak tanzim edilen cezanın bütün hüküm ve sonuçları ile ortadan kaldırılmasını ve iptal edilmesini saygılarımla arz ve talep ederim…………….

 

TRAFİK CEZA TUTANAĞINA İTİRAZ EDEN                               

…………………………..

Ekleri : Ceza tutanağı fotokopisi

Ruhsat Fotokopisi

Aranan Kelimeler:

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates